Make your own free website on Tripod.com
HÜRRİYET - ASTROLOJİ-Burçların tanımı-Boğa
  

 


21 Nisan - 21 Mayıs  Boğa'nın öfkesi

  Gerçekleşen Hayeller

  Boğa kızları

  Boğa’nın diğer özellikleri


GERÇEKLEŞEN HAYALLER

Boğalar, hayal kurmuyormuş gibi görünürler. Sadece gerçek dünyada yaşıyormuş izlenimi verirler. Fakat, bir Boğa’yla dostluk kurduysanız, onun ne kadar güçlü hayalleri olduğunu anlarsınız.

Belki çok zengin ve renkli bir hayal dünyasına sahip değildir. Fakat, size olmayacakmış izlenimi yaratacak kadar içinde bulunulan şartlardan uzak olabilir. Ve neredeyse “hadi canım olacak şey değil” deyip geçebileceğiniz türden bile olabilir. Ama bu, sizin için böyledir. Onun içinse, kesinlikle olacak şeylerdir ve de çok güçlüdür.

İster kadın olsun, ister erkek, bir Boğa’nın gerçek dışı beklentileri yoktur. Hayallerini öylesine gerçekler üzerine temellendirir ve de hedefine ulaşmak için öylesine planlı ve kararlı çalışır ki, "imkansız"”dediğinizi çoğu zaman başarır.

Boğalar’ın pek fazla bilinmeyen özelliklerinden biri de parasını dikkatle biriktirmeyi başarmasıdır. Şimdi diyeceksiniz ki, böylesine temkinli biri elbette ki, para biriktirecektir, ne var bunda bilinmeyecek?”

Gelecek hayalleri, güven dolu bir ortamın beklentisi para biriktirmeyi de beraberinde getirir elbette. Fakat, Boğalar her şeyden vazgeçip büyük bir sabır ve kararlılıkla parasını biriktirirken birdenbire gözüne takılan veya çok hoşuna giden bir şeye hiç düşünmeden bütün biriktirdiklerini yatırabilir. Hem de hiç ihtiyacı olmasa bile…

Şimdi anladınız mı, bilinmeyen taraflarını. Kim demiş Boğalar zevklerine düşkün değillerdir, diye! Şu yaptıkları bile, zevklerine olan düşkünlüklerinin göstergesi bence.

Ancak, onların bu tavrı alışılmışın dışında göründüğü için, (Çünkü çoğu zaman zevklerine harcayacakları parayı biriktirirler ve sonra da aniden hem de sizin pek önemsemeyeceğiniz bir şey için harcayıverirler) bize zevk değil de rahatlarına düşkünlük gösteriyorlarmış gibi geliyor.

Ben bunun en yakın şahidi olarak bir Boğa olan oğlumda gözledim. Harçlıklarını nasıl sabırla biriktirip sonra da hedeflediği şeyi almak yerine gidip bir anda ilgisini çeken şeye tamamını yatırdığını biliyorum. Ayrıca, yaşı her ne olursa olsun, pek çok tanıdığım Boğa’nın da benzer davranışlarda bulunduklarına tanık oldum.

Bir de üstelik neden böyle yaptığını sorduğunuz zaman size bütün sevimliliğiyle gülümseyip hatta şen kahkahalar atıp “ne yapayım çok hoşuma gitti” diyeceklerdir.

Aslında bir Boğa’dan hiçbir zaman beklemeyeceğiniz bir davranıştır bu. Çünkü, bu parayı zevkinden, isteklerinden öylesine kısarak biriktirmiştir ki, sonra da bir başka zevkli için bütün parasını harcaması beklenmedik bir şeydir.

Kısacası rahatlığına düşkün olan Boğa belki lüks değil, ama zevki için de parayı ister. Zaten onu yöneten gezegen Venüs’tür. Güzellik, sanat ve aşkın temsilcisi Venüs ona güzel olan her şeye düşkünlük verecektir. Yalnız bu güzellik, görünür dokunulur bir güzellik olmak zorundadır. Ne de olsa o “toprağın çocuğu”dur. Toprak gibi dokunulur olandan başkasını anlamasını bekleyemezsiniz, öyle değil mi?
astronet ana sayfa | burçların tanımı | koç | boğa | ikizler | yengeç | aslan | başak | terazi | akrep | yay | oğlak | kova | balık
Copyright 1999 Hürriyet